Rezydencja artystyczna w Radłowie

KOSMOS MIŁOŚCI - działania artystyczne oparte na historiach miłosnych dziadków uczniów z Radłowa w relacji Sary Celler Jezierskiej.

Zobaczcie jakie zadanie mieli do wykonania uczniowie, zanim Sara przyjechała do szkoły.

 

 

A po warsztatach artystka napisała:

"Pierwszą część poświeciłam na rozgrzewkę ruchową, dykcyjną, ćwiczenia na koncentracje, na wyczucie grupy, a także poznanie się, swoich zainteresowań, marzeń, dzieciaki śpiewały tańczyły. Mam grupę 16 osób w wieku 13- 14 lat. Jest ekspertka od mitologii, tancerze tańca towarzyskiego, piosenkarka i wiele innych talentów. Już wiem, że w naszym szalonym wrześniowym wydarzeniu będą deskorolki, gwiezdny pył i taniec latino przy kazaczoku. Tańca latino już w drugim dniu warsztatów uczył nas Bartek, lat 13 bo świetnie tańczy tańce towarzyskie i ma za sobą liczne występy też poza Radłowem.

Później rozmawialiśmy o dziadkach oraz ich historiach; dzieciaki opowiadały jak zdobywały te historie. Ja przedstawiłam im pomysł na umieszczenie tego w układzie planetarnym i dopasowaliśmy historie do planet. Trzeciego dnia ustaliliśmy co będziemy robić we wrześniu, bo każdy już wiedział na jakiej planecie działa. Podzieliliśmy zadania. Przygotowałam też bazową wersję scenariusza, która będzie wzbogacona o ich pomysły, kiedy spotkamy się we wrześniu. Nauczyliśmy się pierwszych kroków tańca towarzyskiego, była pierwsza próba rapowania, dziewczynki podjęły się zrobienia księżycowych ciasteczek na premierę 15 września.Mamy swoją tajną grupę na fb i jesteśmy w kontakcie."

Sara Celler Jezierska