Radość w MOS w Radości

Spotkanie IV, 11 stycznia 2018

SZTUKA ZAANGAŻOWANIA

MIEJSKI OŚRODEK SOCJOTERAPII NR.8 W RADOŚCI

Gdzie jest moja/twoja Radość?

Blisko miesiąc minął od naszego ostatniego spotkania. Był to czas na świętowanie z rodzinami, ale także na osobistą refleksję o miejscach, które niosą ze sobą dobre wspomnienia. Okazało się, że w znacznej większości przyjemne chwile i miejsca pozostały gdzieś w przeszłości. Wiążą się z dobrymi ludźmi, których spotykaliśmy dawniej.

Dla Dominika to Stadion Narodowy, gdzie bywał z bratem. Adam lubi stacje kolejowe, bo stamtąd się wyjeżdża, dlatego i ta w Radości dobrze mu się kojarzy. Kuba uwielbia „Down Hill”, gdzie z bratem zapominali się w rowerowych akrobacjach. Maks i Aleks z rozrzewnieniem wspominali dom babci Ani, gdzie przeżywali najszczęśliwsze chwile swojego dzieciństwa. Opowiadali, jak pewnego dnia na pusty placyk jednego z osiedli Grodziska Mazowieckiego przyjechało Wesołe Miasteczko. Wtedy to była zabawa! A czemu nie stworzyć Miasteczka Zabaw tutaj w ośrodku socjoterapii?

Po długiej pracy nad wspomnieniami – tymi dawnymi i tymi, które przeżyliśmy wspólnie  –  wybiegliśmy na zewnątrz, aby poczuć radość właśnie TU I TERAZ.

Wystarczyło zaledwie parę przedmiotów, aby wyzwolić mnóstwo pozytywnych emocji!

Teraz przed nami ferie zimowe, zbiór radosnych wspomnień na pewno się powiększy!

Autorka relacji i zdjęć

Małgorzata Minchberg