Millennium Docs Against Gravity

Od 11 do 20 maja odbędzie się 15 edycja największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce - Millennium Docs Against Gravity

Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne pokazy tylko dla szkół! Wszystkie szkolne projekcje odbędą się w kinie Iluzjon, na Mokotowie, przy ul. Narbutta 50A w Warszawie.

Pokaz dla nauczycieli:

14 maja, poniedziałek godz. 16.30
 Zapraszamy na pokaz filmu „Pozwólmy dzieciom nauczać”. Po filmie odbędzie się debata na temat: Czy metoda Montessori jest odpowiedzią na problemy polskiej szkoły?W rozmowie udział wezmą: Joanna Maghen – założycielka Polskiego Instytutu Montessori oraz Jarosław Pytlak, dyrektor Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego i Maja Dobiasz-Krysiak – koordynatorka programów edukacji kulturowej w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wstęp na film i debatę wolny dla nauczycieli, którzy prześlą zgłoszenie do 6 maja adres e-mail: akademia@againstgravity.pl lub telefonicznie: 790 025 145

Pokazy dla uczniów:

14 maja, poniedziałek, godz. 10:00 – od 10 lat

Blok filmów: Kłopoty Male i duże Filmy z bloku przedstawiają bardzo różne historie dzieci z całego świata. Temat rozmowy po filmie: Stawiam czoło problemom, rozumiem swoje emocje. 

15 maja wtorek, godz. 10:00 – od 10 lat
Blok filmów: Na swój sposób. Filmy opowiadają o życiu dzieci, które różnią się od swoich rówieśników. Temat rozmowy po filmie: Nie boję się być inny od rówieśników.

16 maja środa, godz. 10:00 – od 10 lat
Blok filmów: Twórcze ścieżki. Filmy z bloku opowiadają o tym co znaczy być kreatywnym. Temat rozmowy po filmie:  Nie boję się tworzyć, zmieniam świat.

15 maja, wtorek,  godz. 12.30  - dzieci od 12 lat

Blok filmów: Dzieci na Jedwabnym Szlaku / Nepal, Kirgistan, Bangladesz. Temat rozmowy po filmach: Jak żyją dzieci w Azji.

Filmy dokumentalne, których bohaterami są dzieci są doskonałym narzędziem edukacyjnym i świetnym punktem wyjściowym do rozmowy. Ukazują problemy dziecięce z właściwej im perspektywy.

Na projekcje obowiązują zapisy: akademia@againstgravity.pl / cena za pokaz filmu i udział w rozmowie 10 PLN/osoba (nauczyciele i opiekunowie klas nie płacą za bilet). 
Kontakt: 790-025-145
 

Link do wydarzenia na facebooku dotyczącego pokazów dla uczniów: https://www.facebook.com/events/1856230137761504